Kolejnych nowych 14 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 odnotowano w województwie podkarpackim - poinformował dzisiaj (15 czerwca) Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny dr Adam Sidor. W powiecie jasielskim nie stwierdzono ostatnio żadnego nowego zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Wcześniej potwierdzono 25 przypadków. Wszystkie osoby wyzdrowiały.
Nowych 14 potwierdzonych przypadków to 12 osób z powiatu jarosławskiego - dziewięć kobiet i trzech mężczyzn (3 hospitalizacje i 9 izolacji), kobieta w sile wieku z Rzeszowa (izolacja) i mężczyzna w sile wieku z powiatu strzyżowskiego (izolacja).

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że 24 stycznia br. przebadano ogółem 30 100 prób pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego w tym, w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej - 22 116 oraz w innych laboratoriach z listy Ministerstwa Zdrowia - 7984.

Obecnie w województwie podkarpackim pod nadzorem pozostaje 19 osób, 2677 poddane jest kwarantannie, a w izolacji domowej przebywa 43 osoby. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 46 osób. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 472 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, 343 osoby wyzdrowiały. Odnotowano 40 zgonów.