Mieszkaniec Jasła wyprowadził się z domu, a na posesji pozostawił psa pod gołym niebem - bez pożywienia, wody i budy.
Przez pewien czas psa dokarmiali i dawali wodę mieszkańcy, którzy zaalarmowali w ubiegłym tygodniu Straż Miejską. Funkcjonariusze, którzy przyjechali pod zgłoszony adres potwierdzili brak opieki nad psem. Zwierzę było zaniedbane, wychudzone, pozostawione bez pożywienia i wody oraz nie miało zapewnionego pomieszczenia chroniącego go przed zimnem. Na miejsce wezwano również weterynarza, który zbadał psa. Zwierzę zostało zabrane do azylu. Jak informuje Straż Miejska w Jaśle, obecnie toczy się postępowanie wyjaśniające wobec właściciela psa.

Straż Miejska w Jaśle przypomina: masz psa - masz obowiązki! Podczas patrolowania Jasła funkcjonariusze zwracają również szczególną uwagę na zasady wyprowadzania psów na smyczy i w kagańcach, sprzątania po pupilach w miejscach publicznych czyli trawnikach, chodnikach i parkach.

Strażnicy sprawdzają też warunki, w jakich psy żyją, czy trzymane są w obrębie posesji lub gospodarstwa bez możliwości wydostania się poza teren, czy mają czyste kojce, wodę do picia, jak długi jest łańcuch. Często funkcjonariusze instruują właścicieli psów o skutkach nieprzestrzegania obowiązujących w mieście zasad, dotyczących wyprowadzania psów na spacery oraz sprzątania po nich, czy sprawowania niewłaściwej opieki nad zwierzętami.