Policja zatrzymała poszukiwanego 24-letniego mieszkańca Jasła. Posiadał przy sobie 3 gramy amfetaminy. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
Poszukiwany jaślanin próbował ukryć się przed policjantami, ponieważ był poszukiwany. 3 maja po godzinie 17 na ul. Szajnochy, mężczyzna, widząc policyjny radiowóz zaczął uciekać i schował się w klatce schodowej jednego z bloków. Ponieważ przypominał policjantom z referatu patrolowo - interwencyjnego osobę poszukiwaną, funkcjonariusze zatrzymali uciekiniera.

- Policyjna intuicja nie zawiodła. Podczas sprawdzenia okazało się, że zatrzymany 24-latek najbliższe miesiące spędzi w areszcie, ponieważ ma na swoim koncie kilka wyroków, nakazujących zatrzymanie go celem odbycia kary zastępczej pozbawienia wolności - informuje podkomisarz Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

- Nie był to jedyny powód próby uniknięcia kontaktu z patrolem policji. 24-latek posiadał także przy sobie blisko 3 gramy niedozwolonych środków narkotycznych. Po sprawdzeniu narkotesterem okazało się, że zabezpieczona substancja to amfetamina - dodał rzecznik.

Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Na podstawie dotychczasowych wyroków sądu trafi do aresztu celem odbycia kary pozbawienia wolności.