Caritas Diecezji Rzeszowskiej przygotowała tysiąc paczek żywnościowych na święta Bożego Narodzenia. Są wydawane w siedzibach Caritas w Rzeszowie i Jaśle.
W tym roku nie będzie tradycyjnych spotkań wigilijnych dla ubogich, bezdomnych i samotnych, organizowanych od wielu lat przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Rzeszowie i Jaśle. W zamian Caritas przygotowała tysiąc paczek żywnościowych.

Tysiąc paczek od Caritas na święta Bożego Narodzenia

W Wigiliach organizowanych przez Caritas w Rzeszowie i Jaśle uczestniczyło łącznie ponad 500 osób. - Obecnie z powodu stanu epidemii nie ma możliwości zorganizowania spotkań, które zgromadziłyby w jednym miejscu i czasie tak znaczną liczbę osób. Z tego powodu Caritas Diecezji Rzeszowskiej przygotowała inną formę pomocy najuboższym. Dzięki własnym środkom finansowym, a także dzięki wsparciu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rzeszowie, firmie „Selgros” oraz produktom spożywczym z adwentowej zbiórki żywności, Caritas przygotowała tysiąc paczek z żywnością, które już od 18 grudnia są wydawane osobom ubogim, samotnym oraz znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Każdy zestaw zawiera m. in. wędlinę, rybę, zupę, konserwę, sałatki, słodycze, kawę, mąkę i cukier - informuje ks. Tomasz Nowak, rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie.

Tysiąc paczek od Caritas na święta Bożego Narodzenia

- W ten sposób rzeszowska Caritas pomaga ubogim ludziom materialnie, ale równie ważne jest poczucie tych osób, że Caritas o nich pamięta; że robimy wszystko, co w naszej mocy, aby również ludzie samotni, biedni i bezdomni mogli doświadczyć miłości związanej ze Świętami Bożego Narodzenia – powiedział ks. Piotr Potyrała, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej.


Paczki będą wydawane do 23 grudnia w siedzibach Caritas w Rzeszowie i Jaśle.