Motocykle Hondy i terenowe Jeepy trafiły do Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu. Na początku 2021 roku zostaną rozdysponowane do placówek terenowych BiOSG.
Do Bieszczadzkiego Oddziału SG trafiły nowoczesne motocykle marki Honda oraz terenowe Jeepy do ochrony granicy państwowej. - Zakup sprzętu jest ważną inwestycją w bezpieczeństwo i efektywność służby w ochronie granicy państwowej - podkreśla chorąży sztabowy Piotr Zakielarz z BiOSG w Przemyślu. - Placówki Bieszczadzkiego Oddziału SG ochraniają najbardziej zróżnicowany pod względem ukształtowania terenu odcinek polskiej granicy. Są to płaskie i częściowo zalesione fragmenty na północy i trudno dostępne, górskie odcinki w Bieszczadach. Do ich efektywnego zabezpieczenia niezbędna jest flota pojazdów pozwalająca szybko reagować na zdarzenia występujące na granicy państwa. Sprzęt wykorzystywany jest w dzień i w nocy, przez cały rok niezależnie od warunków atmosferycznych.

Hondy i Jeepy dla strażników granicznych

W grudniu br. do placówek SG na Podkarpaciu trafiło już 13 motocykli klasy enduro - Hondy CRF250 RLA. W służbie będą wykorzystywane do patrolowania trudno dostępnych terenów przygranicznych. Motocykle znane są z niezawodności i stabilności co jest nieocenione podczas szybkich interwencji na granicy.

Hondy i Jeepy dla strażników granicznych

Dzisiaj (30 grudnia) do komendy BiOSG w Przemyślu dotarło 13 Jeepów (model Wrangler Sahara). W pierwszych dniach 2021 roku tafią do placówek BiOSG. - Auta napędzane silnikiem benzynowych 2.0 Turbo GME idealnie sprawdzają się podczas patrolowania górzystych terenów przygranicznych. Dają gwarancję bezpieczeństwa na najtrudniejszych bezdrożach, podczas pokonywania wzniesień i przeszkód terenowych - podkreśla Piotr Zakielarz z biura prasowego BiOSG.

Zakup pojazdów był sfinansowany z Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020. Obecna dostawa to nie tylko rozbudowa floty, ale również okazja do wymiany wysłużonego już sprzętu.