Policjanci wyjaśniają okoliczności potrącenia kobiety, do którego doszło wczoraj, 4 stycznia, w Dębowcu. Kierujący samochodem typu SUV, jadąc drogą gminną potrącił idącą z naprzeciwka 54-letnią kobietę, po czym nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia. Piesza trafiła do jasielskiego szpitala, na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń.
Do zdarzenia doszło wczoraj, około godziny 18, na drodze gminnej w Dębowcu. - Z dotychczasowych wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem typu SUV, najprawdopodobniej koloru czerwonego, jadąc drogą gminną w kierunku Szkoły Podstawowej potrącił 54-letnią kobietę. Piesza z obrażeniami trafiła do jasielskiego szpitala - poinformował podkomisarz Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

- Kierujący pojazdem nie zatrzymał się i odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku szkoły podstawowej. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i zabezpieczyli ślady. Pojazd sprawcy może posiadać uszkodzenia prawej strony karoserii. Ma też uszkodzone prawe lusterko - dodał rzecznik jasielskiej policji.

Osoby, które mogą posiadać w tej sprawie jakiekolwiek informacje lub były świadkami tego zdarzenia, proszone są o kontakt pod numer telefonu 47 829 53 10 lub telefon zaufania 47 829 53 70.