37-letnia kobieta, mając w organizmie 3 promile alkoholu, zajmowała się 6-letnim dzieckiem. W takim stanie chciała też prowadzić samochód.
- Jasielscy policjanci interweniowali wobec opiekunki, która swoim zachowaniem mogła narazić na niebezpieczeństwo kilkuletnie dziecko - poinformował podkomisarz Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Do tego zdarzenia doszło wczoraj, 4 stycznia, w jednym z domów w gminie Jasło. Dyżurny KPP w Jaśle otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że prawdopodobnie nietrzeźwa opiekunka zajmowała się 6-letnim dzieckiem i w takim stanie usiłowała odjechać samochodem.

Na miejscu policjanci potwierdzili zgłoszenie. - Podczas interwencji okazało się, że 37-latka była nietrzeźwa. Policyjny alkomat wskazał w jej organizmie 3 promile alkoholu. Okazało się, że kobieta przed przyjazdem policji, w takim stanie usiłowała odjechać samochodem. Uniemożliwiła jej to zgłaszająca, zabierając kluczyki do auta - relacjonuje rzecznik jasielskiej policji.

- W związku z uzasadnionym podejrzeniem, że 37-latka mogła kierować pojazdem pod wpływem alkoholu, policjanci zatrzymali jej uprawnienia do kierowania pojazdami. Podczas sprawdzania okazało się, że samochód nie posiada ubezpieczenia oraz aktualnych badań technicznych - dodał podkomisarz Piotr Wojtunik.

Mundurowi sporządzili dokumentację. Wyjaśniać będą okoliczności tego zdarzenia.