Pierwszym dzieckiem, które przyszło na świat w 2021 roku w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle jest chłopiec Natan. Urodził się 3 stycznia. Jego mama Sara jest mieszkanką Ołpin w województwie małopolskim.
Gratulacje szczęśliwej mamie złożył dzisiaj starosta jasielski Adam Pawluś, który przekazał pani Sarze Dąbrowskiej - jak powiedział - „skromne wsparcie dla rodziny z moich środków prywatnych”. - To radość i szczęście, a dla nas satysfakcja, że chciała pani u nas urodzić dziecko. Cieszymy się bardzo - podkreślił starosta.

W ubiegłym 2020 roku w jasielskim szpitalu przyszło na świat 945 dzieci. Wiele kobiet spoza powiatu jasielskiego i województwa podkarpackiego zaufało jasielskiej porodówce. Wybrała ją nawet jedna kobieta z Gdańska.

Odział Ginekologiczno-Położniczy Szpitala Specjalistycznego w Jaśle ma już 55 lat. W latach 2010-2011, dzięki dofinansowaniu z programu RPO WP, odział przeszedł gruntowny remont, stając się jednym z najnowocześniejszych na Podkarpaciu. Zyskał sale do cięć cesarskich, a trakt porodowy został podzielony na trzy osobne sale z węzłami sanitarnymi. Przebudowano także sale dla położnic oraz zakupiono nowy sprzęt i aparaturę medyczną m.in. aparat do znieczuleń i aparaty KTG.