W minioną środę, 6 stycznia, zmarł br. Stanisław Semeniuk, posługujący w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. Był najstarszym bratem zakonnym polskiej prowincji saletynów.
Br. Stanisław Semeniuk MS urodził się 10 sierpnia 1941 r. w Kopcach na Podlasiu. Został ochrzczony 17 sierpnia w rodzinnej parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Mostowie. Przed wstąpieniem do zgromadzenia pracował zawodowo jako murarz-tynkarz i majster budowlany, a po złożeniu egzaminu mistrzowskiego i zdobyciu dalszych uprawnień budowlanych także jako nauczyciel zawodu.

Do postulatu wstąpił 15 czerwca 1975 r. Nowicjat rozpoczął 3 maja 1976 r. pod kierunkiem mistrza ks. Augustyna Hamielca MS i socjusza ks. Juliana Fiedenia MS. Pierwsze śluby zakonne złożył 3 maja 1977 r. w Dębowcu na ręce superiora domu ks. Stanisława Wygonika MS. Profesję wieczystą, którą przyjął ówczesny prowincjał ks. Józef Mituś MS, złożył 2 stycznia 1983 r. w Kobylance. Po pierwszych ślubach, w latach 1977 – 1982 posługiwał w parafii w Sobieszewie jako zakrystian. Od 15 sierpnia 1982 r. do śmierci był członkiem wspólnoty w sanktuarium w Dębowcu. Był gorliwym, rozmodlonym i pracowitym zakonnikiem. Przez szereg lat wypełniał obowiązki furtiana i zakrystiana, pracował także jako murarz, stolarz i konserwator.

Uroczystości pogrzebowe br. Stanisława odbędą się w sobotę, 9 stycznia, w Dębowcu. O godz. 11.30 w bazylice rozpocznie się różaniec w intencji zmarłego. O godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. pogrzebowa. Po Eucharystii ciało śp. br. Stanisława zostanie przywiezione na cmentarz w Dębowcu i złożone w grobowcu zakonnym.