Siatkarki UKS MOSiR Jasło wygrały dzisiaj wyjazdowy mecz w Rzeszowie, pokonując KU AZS UR 3-2.
To piąte zwycięstwo, a drugie w tie-breaku w tym sezonie drużyny trenera Leszka Wierzgacza. Jaślanki we własnej hali także po pięciu setach pokonały rzeszowski zespół.

Początek meczu nie wskazywał, że drużyna z Jasła jest w stanie pokonać rzeszowskie studentki. Gorzej nie mogły zacząć. Pierwsze dwa sety przegrały do 15, czym zapewne zdekoncentrowały całkowicie rywalki, którym zapewne wydawało się, że następny set będzie tylko formalnością. Miały podstawy tak myśleć, bo jaślanki źle grały.

Przełomowy dla dalszego przebiegu meczu był III set, a szczególnie dramatyczna i emocjonująca końcówka. AZS prowadził 24-23, ale zespół jasielski obronił meczbola, doprowadził do remisu i wygrał na przewagi.

Przegrany set podłamał miejscowy zespół, który zaczął popełniać błędy, grał nerwowo, niedokładnie. Natomiast jaślanki przeciwnie - zaczęły poprawnie grać, poprawiły przyjęcie oraz w grę w ataku. Wygrały IV seta, a w tie-breaku całkowicie dominowały.

UKS MOSiR Jasło wystąpił bez Angeliki Dubiel, którą na pozycji libero zastąpiła z powodzeniem kadetka Zuzanna Bernacka. - Cieszy zwycięstwo, chociaż po dwóch setach nic nie wskazywało na to, że wygramy. W następnych setach zagrały konsekwentnie, poprawiły odbiór, dobrze zagrały na środku, wykorzystały błędy rywalek - powiedział trener Leszek Wierzgacz.

Jasielski zespół w 8 meczach zdobył 13 punków (sety 15-14) i zajmuje 3. miejsce w tabeli. W najbliższą sobotę, 16 stycznia, UKS MOSiR Jasło gra we własnej hali z Feniksem Radymno. Mecz bez publiczności rozpocznie się o godz. 15.