1036 miejsc w 35 oddziałach w 4 liceach, 5 technikach oraz 4 szkołach branżowych I stopnia - czeka na absolwentów szkół podstawowych w powiecie jasielskim.
- „Nasze szkoły oferują bardzo dobrze wyposażone pracownie i laboratoria oraz najwyższy poziom kształcenia dzięki doskonałej kadrze. Każda z naszych szkół pozwoli Wam zdobyć wiedzę i umiejętności potrzebne do zdobycia wymarzonego zawodu lub studiowania na wybranym kierunku. Dziś mogę powiedzieć jedno, czekamy na Was z otwartymi ramionami w progach naszych szkół. Zachęcam Was do wyboru atrakcyjnych kierunków kształcenia” - napisał Adam Pawluś w apelu do tegorocznych ósmoklasistów.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w powiecie jasielskim prowadzona jest przy wsparciu systemu elektronicznego. W serwisie internetowym https://podkarpacie.edu.com.pl/kandydat/app/ zamieszczone są informacje o wszystkich szkołach ponadpodstawowych w powiecie, o kryteriach i sposobie punktacji. Serwis ten pozwala także na elektroniczne wypełnienie podania do szkoły.

Każdy kandydat może dokonać wyboru trzech szkół, a w obrębie tych trzech szkół może wybrać dowolną liczbę oddziałów.

-„Jestem przekonany, że Wasze wybory okażą się trafne i szczęśliwe, a system naboru zaoszczędzi Wam niepotrzebnego stresu” - podkreślił starosta jasielski Adam Pawluś, zachęcając do skorzystania z elektronicznej rekrutacji na platformie internetowej.