Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Skołyszynie ustalili sprawców podpalenia suchych traw, w wyniku czego uległa spaleniu także kładka na rzece Ropie w Przysiekach.
Podpalaczami okazali się dwaj mieszkańcy gminy Skołyszyn, w wieku 28 i 45 lat. Usłyszeli już zarzuty uszkodzenia mienia. Mężczyźni przyznali się do przestępstwa i staną przed sądem.

Do zdarzenia doszło 10 kwietnia br. Około godz. 18, dyżurny jasielskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o pożarze suchych zarośli w Przysiekach. Według zgłoszenia, ogień rozprzestrzenił się na dużym obszarze, obejmując także kładkę na rzece Ropie. W wyniku pożaru spaleniu uległa drewniana podłoga kładki na długości około 21 metrów.

- Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Posterunku Policji w Skołyszynie. W toku prowadzonego postępowania policjanci zebrali dowody, na podstawie których wytypowali dwóch mężczyzn odpowiedzialnych za to przestępstwo. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gminy Skołyszyn w wieku 28 i 45 lat. Mężczyźni podczas przesłuchania przyznali się do przedstawionych zarzutów. W najbliższych dniach funkcjonariusze skierują przeciwko nim akty oskarżenia do sądu - poinformował podkomisarz Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

Zgodnie z Kodeksem Karnym za przestępstwo zniszczenia mienia grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.