Siatkarze MKS MOSiR Jasło przegrali dzisiaj (16 stycznia) wyjazdowy mecz z Extrans Sędziszów Małopolski 1-3.
W XIV kolejce rozgrywek o mistrzostwo VI grupy II ligi siatkarze MKS MOSiR Jasło przegrali w Sędziszowie. To trzecia porażka drużyny trenera Bartosza Kilara w sezonie, a druga z rzędu.

Jaślanie wygrali I seta bardzo pewnie. Zaczęli od mocnego uderzenia po zagrywce Szymona Sobonia i prowadzili 5-0. Gospodarze nie odebrali czterech serwów kapitana MKS MOSiR, a gdy raz to im się udało, to zostali skontrowani przez gości. Tak dobra zagrywka jaślan funkcjonowała jedynie w I secie. W następnych partiach w tym elemencie gry było już znacznie gorzej.

W II secie gospodarze wzięli srogi rewanż i wygrali do 17. Dwa kolejne sety jaślanie przegrali w końcówkach, w których wyraźnie prowadzili. Gospodarze odrabiali straty i wygrywali trzecią i czwartą partię, a tym samym cały mecz. W III secie drużyna Tomasza Józefackiego okazała się lepsza na przewagi. W IV secie MKS MOSiR prowadził 19-16, 22-20. Gospodarze doprowadzili do stanu po 23, a jaślanie nie przyjęli dwóch piłek i było po meczu.

- Sędziszów zagrał bardzo dobry mecz. Natomiast my przegrywamy kolejny mecz w samych końcówkach. Tak było z Kozienicami i tak też w dzisiejszym spotkaniu. Zabrakło nam też trochę szczęścia - powiedział po meczu trener MKS MOSiR Jasło Bartosz Kilar.

W najbliższą sobotę, 23 stycznia, MKS MOSiR Jasło czeka kolejny trudny mecz derbowy we własnej hali z Karpatami Krosno.

Mecz XIV kolejki (16 stycznia)
Extrans Sędziszów Małopolski - MKS MOSiR Jasło 3-1 (17-25, 25-17, 28-26, 25-23)
Extrans Sędziszów Małopolski: Patryk Polek, Michał Bilski, Łukasz Perłowski, Paweł Małek, Tomasz Kusior, Marcin Marciniak, Rafał Szczęch (libero) oraz Jan Pyrsak, Patryk Grendysa, Dariusz Jakubek; trener Tomasz Józefacki.
MKS MOSiR Jasło: Szymon Soboń, Przemysław Czado, Artur Bartosik, Anatol Lejko, Rafał Matuła, Mateusz Armata, Bartosz Ochoński (libero) oraz Krzysztof Pamuła, Kamil Warzocha, Mateusz Michalec; trener Bartosz Kilar.