Remont kładki linowej dla pieszych w Przysiekach nad rzeką Ropą będzie kosztował ponad 120 tysięcy złotych. Wkrótce rozpoczną się prace naprawcze.
Gmina Skołyszyn podpisała z firmą Mostar z Tarnobrzega umowę na remont kładki dla pieszych w Przysiekach. Długość kładki to 118,25 m. Zakończenie robót planowane jest na 31 sierpnia 2020 r.

- Obecny stan techniczny drewnianego pomostu kładki jest fatalny i zagraża bezpieczeństwu użytkowników. W tej sytuacji najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo osób korzystających z przejścia, a są to w większości rodziny i dzieci uczęszczające do tutejszej szkoły i kościoła. Pomimo trwających prac projektowych mostu na rzece Ropie w Przysiekach, prowadzonych przez Powiat Jasielski zdecydowałem, że należy przeprowadzić kompleksowy remont pomostu kładki, tym bardziej, że zadanie to zostało przyjęte przez Radę Gminy w budżecie na 2020 rok. O terminie rozpoczęcia prac remontowych będziemy mieszkańców informować - powiedział wójt Gminy Skołyszyn Bogusław Kręcisz.