Dzisiaj, 23 stycznia, siatkarze MKS MOSiR Jasło, zajmujący 3. miejsce w II-ligowej tabeli, podejmują we własnej hali lidera rozgrywek Karpaty-Karpacka Państwowa Uczelnia Krosno. Mecz o godz. 17 bez publiczności. Klub zapowiada transmisję na facebooku.
Mecz o mistrzostwo II ligi w grupie VI pomiędzy trzecim w tabeli MKS MOSiR Jasło a liderującymi Karpatami Krosno to bez wątpienia hit XV kolejki. Obie drużyny to ścisła czołówka, a ponadto to derby. Emocje gwarantowane.

Drużyna trenera Bartosza Kilara liderowała, ale ostatnio jakby złapała lekką zadyszkę, przegrywając dwa mecze z rzędu z KKS Kozienicami u siebie i w minionej kolejce w Sędziszowie. W tym sezonie jaślanie przegrali tylko trzy mecze, bo oprócz wspomnianych wyżej doznali porażki jeszcze w I rundzie w Kozienicach. Obecnie zajmują trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 32 punktów (sety 35-17).

Natomiast Karpaty Karpacka Państwowa Uczelnia Krosno liderują, mając zdobytych 35 punktów (sety 38-9). Drużyna trenera Jakuba Heimrotha od ośmiu kolejek jest niepokonana. Ostatni raz przegrali u siebie 7 listopada z ... MKS MOSiR Jasło 1-3. W tym sezonie krośnianie przegrali tylko dwa mecze i obydwa u siebie - wcześniej z KKS Kozienice.

Mecz zapowiada się fascynująco. Jasielska drużyna będzie chciała po dwóch porażkach przełamać złą passę i wygrać pierwszy raz w tym roku kalendarzowym. Karpaty zapewne zamierzają wydłużyć serię zwycięstw do dziewięciu z rzędu i utrzymać pozycję lidera.
W poprzednim sezonie 2019/20 MKS MOSiR Jasło dwukrotnie pokonał Karpaty Krosno u siebie 3-0 i w Krośnie 3-2.

Derby mają też kilka dodatkowych smaczków. Trener Bartosz Kilar był zawodnikiem Karpat Krosno, a szkoleniowiec krośnieńskiej drużyny Jakub Heimroth grał w drużynie z Jasła. W MKS MOSiR grają byli zawodnicy Karpat z sezonu 2018/19 - Przemysław Czado i Rafał Matuła.