Straż Miejska w Jaśle we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Jaśle, kilka dni z rzędu przeprowadzała kontrole miejsc, gdzie bezdomni mogą próbować schronić się przed wiatrem, śniegiem i mrozem. Funkcjonariusze kontrolowali opuszczone budynki, altanki i ogródki działkowe.
Utrzymujące się nadal trudne warunki atmosferyczne zagrażają nie tylko zdrowiu ale i życiu bezdomnych. Koczujące osoby są najbardziej narażone na wyziębienie organizmu, a tym samym śmierć. Podobne zagrożenia dotyczą również osób będących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Monitorowanie bezdomnych w Jaśle

Jak informuje Straż Miejska w Jaśle, bezdomni zawsze informowani są o możliwości przewiezienia do schroniska, w którym mogą przenocować i zjeść ciepły posiłek. W takich placówkach warunkiem pozostania jest jednak zakaz spożywania alkoholu. Niestety dla wielu z tych osób jest to bariera nie do pokonania, a alkohol wygrywa.

- „Może zdarzyć się tak, że nie uda nam się dotrzeć do wszystkich potrzebujących pomocy, dlatego, jeśli widzimy człowieka, którego z uwagi na warunki zimowe, życie może być zagrożone, poinformujmy o tym odpowiednie służby. Każde takie zgłoszenie będzie niezwłocznie weryfikowane. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112 lub 986” - apeluje jasielska Straż Miejska.