Od 1 lutego będziemy mogli ponownie zrobić zakupy w galeriach handlowych. Początkiem lutego zlikwidowane zostaną także tzw. "godziny dla seniorów".
Na czwartkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski oświadczył, że od 1 lutego będziemy mogli ponownie zrobić zakupy w galeriach handlowych. Z początkiem lutego zniesione również zostaną tzw. "godzony dla seniorów" czyli możliwość robienia zakupów między 10:00 a 12:00 wyłącznie przez osoby po 60 roku życia.

Lockdown galerii

Galerie handlowe zamknięte zostały 28 grudnia. Od tego czasu otwarte mogły być w nich tylko sklepu spożywcze, drogerie i apteki. O ich otwarcie szczególnie głośno apelowała m.in. Polska Rada Centrów Handlowych. Od 1 lutego placówki handlowe w galeriach będą mgły być otwarte przy zachowaniu ścisłego reżimu sanitarnego.

Zniesienie "godzin dla seniorów"

Od 1 lutego nie będą obowiązywały również tzw. "godziny dla seniorów" w sklepach spożywczych, aptekach i drogeriach. - Zwrócili się do nas przedsiębiorcy z apelem o zniesienie godzin dla seniora. Przychylamy się do tego apelu, godziny dla seniorów zostają zniesione - poinformował zdrowia Adam Niedzielski. "Godziny dla seniorów" obowiązywały od 15 października.