W I Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle powstała sala historyczna.
Dyrektor I LO w Jaśle Jacek Nawrocki zwrócił się z prośbą do zarządu Powiatu Jasielskiego o pomoc finansową na utworzenie sali historycznej. Samorząd powiatu przyznał niemal 22 tysiące złotych na przygotowanie sali. Pieniądze zostały wykorzystane na prace remontowe i zakup niezbędnego wyposażenia. Zakupiono zamykane na klucz gabloty z bezpiecznym szkłem akrylowym, 17 ławek, 34 krzesła, biurko i interaktywny monitor.

W sali będą prezentowane eksponaty, opracowania, wydawnictwa i albumy odnoszące się do ważnych wydarzeń w historii Polski, w tym dziejów Jasła i I Liceum Ogólnokształcącego. Ekspozycje będą zmieniane i dostosowywane do zmieniających się rocznic i bieżących wydarzeń.

Powstała sala historyczna w jasielskim I LO

Wczoraj, 27 stycznia, zaprezentowano w nowej sali historycznej pierwszą wystawę „Od Niepodległości do Solidarności” przygotowaną przez emerytowanego nauczyciela historii w jasielskim ogólniaku Jerzego Bieńkowskiego. Były nauczyciel I LO zaprezentował przygotowane przez siebie materiały. Z wielką pasją opowiadał o każdej postaci i każdym dokumencie.

Pomocą w przygotowaniu i udostępnianiu sali dla młodzieży zobowiązali się służyć członkowie Stowarzyszenia „Solidarni w Jaśle”. Jedną z ekspozycji będzie przedstawienie historii Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” w Jaśle. W tym roku przypada 40. rocznica jego powstania.

Powstała sala historyczna w jasielskim I LO

W spotkaniu w nowej sali historycznej uczestniczył starosta jasielski Adam Pawluś, przedstawiciele Stowarzyszenia „Solidarni w Jaśle” - prezes Kazimierz Rozenbejger, wiceprezes Jerzy Nowak i członek Kazimierz Poniatowski, radna Rady Powiatu w Jaśle i przewodnicząca Komisji Edukacji Irena Baciak, dyrektor I LO w Jaśle Jacek Nawrocki, naczelnik Wydziału Rozwoju, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Jaśle Andrzej Konopka oraz nauczyciele.