W XVI kolejce o mistrzostwo VI grupy II ligi siatkarze MKS MOSiR Jasło grają dzisiaj, 30 stycznia, na wyjeździe z Hutnikiem - Wandą Kraków. Mecz o godz. 16 w hali Wandy bez publiczności.
W pierwszym meczu tych drużyn w Jaśle gospodarze wygrali po zaciętej walce 3-1. W dzisiejszym meczu są zdecydowanym faworytem.

Drużyna trenera Bartosza Kilara po dwóch porażkach z rzędu, w poprzedniej kolejce pokonała lidera Karpaty Krosno 3-2. Hutnik - Wanda wygrał w Gorlicach 3-0. Jaślanie zajmują 3. miejsce w tabeli z 34 punktami (sety 38-19), a krakowski zespół jest szósty i ma na swoim koncie 22 punkty (sety 27-29).

W swojej hali Hutnik-Wanda jest bardzo groźny. Krakowianie pokonali Arkę Tempo Chełm 3-2 i urwali punkty KKS Kozienice i Extransowi Sędziszów Małopolski, przegrywając obydwa te mecze po 2-3. Drużyna trenerów Łukasza Przybyły i Mirosława Janawy wygrała w tym sezonie 7 meczów, w tym sześć za 3 punkty.