W dzisiejszym, 30 stycznia, meczu VI grupy II ligi siatkówki mężczyzn, MKS MOSiR Jasło pokonał w meczu wyjazdowym Hutnika-Wandę Kraków 3-2.
Był to zacięty, wyrównany mecz, w którym jaślanie mogli wygrać za 3 punkty, ale też mogli przegrać V seta. Trener Bartosz Kilar najbardziej żałował przegranego na przewagi I seta, w którym prowadzili 1-2 punktami i mieli setbola.

W II secie o zwycięstwie MKS MOSiR przesądziła zagrywka. Tym elementem gry pogrążyli gospodarzy i odebrali im ochotę do gry między innymi Szymon Soboń, Artur Bartosik i Rafał Matuła.

W małej hali Wandy, gospodarze dobrze bronili, nie poddali się i powalczyli w IV secie z faworytem z Jasła. Bardzo zacięty był V set, w którym MKS MOSiR prowadził 10-8, ale za chwilę przegrywał 10-12. w końcówce bardzo ważny punkt zdobył Mateusz Armata, a mecz zakończył asem serwisowym Rafał Matuła.

Było to 13. zwycięstwo teamu Bartosza Kilara w tym sezonie, a trzecie po pięciosetowym meczu (wcześniej z Arką Tempo Chełm i Karpatami Krosno).

Teraz w rozgrywkach nastąpi przerwa. Najbliższy mecz jasielska drużyna rozegra we własnej hali 13 lutego z Błękitnymi Ropczyce, po którym będzie kolejna przerwa. Część zasadniczą sezonu MKS MOSiR zakończy u siebie meczem z Arką Tempo Chełm (27 lutego).

Mecz XVI kolejki (30 stycznia)
Hutnik-Wanda Kraków - MKS MOSiR Jasło 2-3 (26-24, 15-25, 22-25, 25-21, 15-17)
Hutnik-Wanda Kraków: Marcin Zabawa, Jakub Filipczak, Michał Krzyżak, Jakub Popardowski, Daniel Żuchowski, Hubert Szymczak, Piotr Macheta (libero) oraz Tomasz Wojciechowski, Dawid Fremel, Maciej Jedwabny; I trener Łukasz Przybyła, II trener Mirosław Janawa.
MKS MOSiR Jasło: Szymon Soboń, Przemysław Czado, Artur Bartosik, Krzysztof Pamuła, Rafał Matuła, Mateusz Armata, Bartosz Ochoński (libero) oraz Kamil Warzocha, Mateusz Michalec, Anatol Lejko; trener Bartosz Kilar.

W pozostałych meczach XVI kolejki:
Karpaty-Karpacka Państwowa Uczelnia Krosno - Błękitni Ropczyce 3-0 (25-21, 25-15, 25-16)
Extrans Sędziszów Małopolski - Arka Tempo Chełm 0-3 (23-25, 20-25, 15-25)
KKS Kozienice - AKS V LO Rzeszów 3-0 (25-23, 25-18, 25-19)
SMS Sparta AGH Kraków - GKPS Gorlice 0-3 (21-25, 24-26, 27-29)