Poznaj złożoną tematykę, jaką jest wykorzystanie surowców kosmicznych w celach komercyjnych i wytwórczych. Weź udział w webinarze organizowanym przez Podkarpackie Centrum Innowacji - zachęca Katarzyna Koniuch z PCI.
- W trakcie pierwszego webinaru PCI SPACE Exploration skoncentrujemy się na możliwościach współpracy naukowo-przemysłowej w zakresie wykorzystania zasobów kosmicznych. Potencjał rozwojowy Województwa Podkarpackiego w obszarze surowców energetycznych dla bezpieczeństwa energetycznego Polski ma duże znaczenie, dlatego podczas spotkania chcielibyśmy spróbować wspólnie znaleźć „kosmiczny mianownik”- mówi Marcin Rudnicki, Business Developer ProtoCreativeLabs w Podkarpackim Centrum Innowacji.

Podczas wtorkowego (2 lutego) webinaru w roli prelegenta wystąpi Kamil Muzyka, doktorant w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk. Członek Polskiego Towarzystwa Astrobiologicznego, Polskiego Stowarzyszenia Transhumanistyczego.

- Tematem wydarzenia będzie omówienie złożonej tematyki, jaką jest wykorzystanie surowców kosmicznych w celach komercyjnych i wytwórczych. W ramach wyjaśnienia problematyki prawnej będziemy starali się przybliżyć istotę surowców kosmicznych, problematykę ich wykorzystania według współcześnie obowiązujących oraz projektowanych przepisów. Przyjrzymy się kwestiom związanym z powstawaniem złożonych ekosystemów robotycznych, zajmujących się także opartymi o surowce kosmiczne operacjami OSAM – zapowiedział Kamil Muzyka, doktorant w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk.

Webinar odbędzie się we wtorek, 2 lutego o godzinie 12:00. Spotkanie w przestrzeni wirtualnej pozwoli nie tylko zapoznać się z tematem, ale również daje uczestnikom możliwość zadawania pytań ekspertowi.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Obowiązuje rejestracja uczestnictwa za pośrednictwem platformy GetResponse: https://webinar.getresponse.com/wgbRf/isru