Wychowanek UKS Szóstka Jasło, były zawodnik drużyny juniorów Karpat Krosno i Zagłębia Lubin, a obecnie ekstraklasowego Rakowa Częstochowa, młodzieżowy reprezentant Polski, 20-letni Kamil Piątkowski został zawodnikiem austriackiego klubu Red Bull Salzburg.
Utalentowanym piłkarzem zainteresowane były kluby włoskie. Urodzony w Jaśle (21 czerwca skończy 21 lat) reprezentant Polski U-21 wybrał jednak ofertę mistrza Austrii i aktualnego lidera tamtejszej ekstraklasy.

Kamil Piątkowski podpisał z Red Bull Salzburg kontrakt do czerwca 2026 roku. Raków Częstochowa zarobi na transferze 6 milionów euro. Zawodnik po podpisaniu kontraktu został wypożyczony przez austriacki klub do końca czerwca 2021 r. do Rakowa Częstochowa. Obrońca aktualnie 3. drużyny polskiej ekstraklasy przeniesie się do austriackiego klubu w lipcu.

- „Było dla mnie jasne, że chcę dołączyć do Red Bulla, mimo propozycji od innych klubów. Tym krokiem spełniam marzenia. Nie mogę się doczekać, kiedy latem założę koszulkę Red Bulla i zagram na nowym dla mnie poziomie” - cytuje Kamila Piątkowskiego strona internetowa mistrza Austrii.

Kamil Piątkowski w Red Bull Salzburg
Fot. Red Bull Salzburg

Red Bull Salzburg to lider austriackiej Bundesligi oraz uczestnik Ligi Mistrzów, gdzie w fazie grupowej zajął trzecie miejsce, dzięki czemu wiosną będzie rywalizował w Lidze Europy. Jest także czternastokrotnym mistrzem Austrii oraz siedmiokrotnym zdobywcą Pucharu Austrii.

Młodzieżowy reprezentant Polski trafił do Rakowa Częstochowa w 2019 roku. Wbarwach tej drużyny rozegrał 39 meczów w ekstraklasie i 4 w Pucharze Polski. Zdobył dwie bramki w wygranych meczach z Arką Gdynia i Sandecją Nowy Sącz. - „Cieszymy się, że Kamil rozwinął się u nas i teraz trafi do klubu, który pozwoli mu zaistnieć w europejskiej piłce. To pokazuje, że Raków to dobre miejsce, by zdobywać doświadczenie i się wypromować. Jednocześnie pozostaje w Częstochowie do końca sezonu, dzięki czemu pomoże nam walczyć o jak najwyższe miejsce w PKO Ekstraklasie” – mówi prezes Wojciech Cygan, cytowany przez stronę internetową Rakowa.

Kamil Piątkowski w Red Bull Salzburg
Fot. Raków Częstochowa

- „Jednym z kluczowych elementów negocjacji transferu było pozostanie Kamila w Rakowie aż do czerwca. Dzięki temu będzie mógł wystąpić w rundzie wiosennej i wspomóc nas w walce o ligowe punkty oraz w rozgrywkach Pucharu Polski. Kamil budził w ostatnich tygodniach duże zainteresowanie na rynku transferowym, dlatego negocjacje były długie i wymagały cierpliwości z naszej strony. Cieszymy się, że rozmowy udało się zakończyć sukcesem” – podkreślił dyrektor sportowy częstochowskiego klubu Paweł Tomczyk, cytowany przez stronę klubową.