Dzisiaj, 9 lutego, odbędzie się dyżur telefoniczny ekspertów ZUS w Jaśle. Z dyżuru będą mogli skorzystać przedsiębiorcy zainteresowani wsparciem w ramach tarczy antykryzysowej 7.0 - informuje Wojciech Dyląg, rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.
Od 1 lutego br. przedsiębiorcy z branż określonych w tarczy antykryzysowej 7.0. mogą skorzystać z ponownego świadczenia postojowego oraz zwolnienia z obowiązku opłacania składek za styczeń 2021 r. albo za grudzień 2020 r. i styczeń 2021 r. Wnioski mogą złożyć tylko elektronicznie – przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.

O wsparcie będą mogły ubiegać się firmy reprezentujące branże: gastronomiczną, kulturalno-rozrywkową, sportową, sprzedaży detalicznej, turystyczną, transportową, edukacyjną, cateringową.

Podczas dyżuru telefonicznego ekspert ZUS będzie odpowiadał na pytania dotyczące form wsparcia dla przedsiębiorców w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej, tj.:
- świadczenia postojowego,
- zwolnienia w opłacaniu składek,
- komu przysługuje wsparcie w ramach tarczy 7.0.

Odpowiedzi na pytania będzie można uzyskać 9 lutego br. w godzinach od 10.00 do 12.00 pod numerem telefonu 13 44 379 08.