Wszyscy wiemy, że Internet to miliony komputerów na całym świecie, połączonych na stałe łączami sieciowymi. Większość z nas nie wyobraża sobie życia bez Internetu. Ale czy wiemy na jakie zagrożenia jesteśmy narażeni korzystając z tej nowoczesnej formy komunikacji?
9 lutego 2021 r. to Dzień Bezpiecznego Internetu. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, jak co roku włącza się w propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W tym roku partnerem MBP jest firma AP-Media, dostawca usług telekomunikacyjnych w tym Internetu światłowodowego na terenie Jasła, Gorlic i okolicznych miejscowości.

Dzień bezpiecznego internetu w jasielskiej bibliotece

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w ramach Dnia Bezpiecznego Internetu zaprasza grupy zorganizowane w wieku wczesnoszkolnym do udziału w warsztatach. Na spotkaniu poznamy literaturę, dzięki której zgłębimy tajniki etykiety w sieci, poruszymy temat cyberprzemocy, bezpieczeństwa w Internecie oraz kultury wpisów na portalach społecznościowych.

O godzinie 17.00 zapraszamy na spotkanie online na Facebooku „Zakładam, że wiesz czyli o bezpieczeństwie w Internecie”, które poprowadzi Krystian Czyżewski, przedstawiciel firmy AP-Media.

Biblioteka zaprasza czytelników po zakładki z hasłami na temat bezpiecznego Internetu. Szczegóły: Oddział dla Dzieci i Młodzieży MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1, tel. 13 446 26 02 wew. 35, email: dzieci@mbp.jaslo.pl