Po dwutygodniowej przerwie wznawiają rozgrywki siatkarze w II lidze. MKS MOSiR Jasło podejmuje w ramach XVII kolejki we własnej hali Błękitnych Ropczyce. Mecz w sobotę, 13 lutego, o godz. 17.
W VI grupie II ligi wszystko przed play-offami jest już rozstrzygnięte. Wiadomo, że o awans powalczą Karpaty Krosno, KKS Kozienice, MKS MOSiR Jasło i Arka Tempo Chełm. Do zakończenia części zasadniczej pozostały już tylko dwie kolejki. Różnice punktowe między tymi drużynami są niewielkie, stąd jedyną niewiadomą pozostaje kto z kim zagra w play-offach.

Drużyna Bartosza Kilara zajmuje 3. miejsce w tabeli z dorobkiem 36 punktów (sety 41-21) i traci do lidera Karpat Krosno 3 punkty oraz 2 punkty do KKS Kozienice, a wyprzedza Arkę Tempo Chełm, z którą gra ostatni mecz 27 lutego, jednym punktem. Natomiast Błękitni Ropczyce zajmują 7. miejsce w tabeli z 16 punktami (sety 24-37).

W Ropczycach jaślanie wygrali 3-1. Mecz z pierwszej rundy sezonu pierwotnie miał się odbyć w Jaśle, ale ze względu na zaplanowane zawody karate, został przeniesiony do Ropczyc. Ogólnopolski turniej karate ze względu na epidemię koronawirusa i tak się nie odbył, ale zmian w terminarzu siatkarskim już nie dokonywano.

UKS MOSiR Jasło gra w Rakszawie


Występujące w Podkarpackiej 1. Lidze Kobiet siatkarki UKS MOSiR Jasło rozegrają w ramach XI kolejki mecz na wyjeździe z Anilaną Rakszawa, zajmującą ostatnie 7. miejsce w tabeli. Anilana nie wygrała w tym sezonie nawet seta w 10 wcześniejszych mweczach. Drużyna trenera Leszka Wierzgacza jest zdecydowanym faworytem. Jaślanki zajmują 4. miejsce w tabeli. W dziewięciu meczach zdobyły 16 punktów (sety 18-14).