Nowym trenerem piłkarzy LKS Skołyszyn został 58-letni Zdzisław Żmigrodzki, ostatnio pracujący w Orle Bieździedza.
Zdzisław Żmigrodzki zastąpił dotychczasowego trenera Bogusława Byczka, który w rundzie jesiennej przejął drużynę po Robercie Podkulskim. Bogusław Byczek będzie nadal trenował juniorów młodszych w LKS Skołyszyn.

Zdzisław Żmigrodzki po raz trzeci obejmuje LKS Skołyszyn. Pierwszy raz został trenerem w tym klubie w rundzie wiosennej sezonu 2010/11. Przejął drużynę, zajmującą 13. miejsce po rundzie jesiennej i skończył rozgrywki na 8. miejscu. W następnym sezonie 2011/12 zespół uplasował się na 5. pozycji, a w sezonie 2012/13 zrezygnował po XXV kolejce z prowadzenia Skołyszyna. Po raz drugi pracował w LKS Skołyszyn, prowadząc drużynę w klasie okręgowej, w sezonach 2014/15 (5. miejsce), 2015/16 (3. miejsce) i 2016/17 (10. miejsce).

Nowy szkoleniowiec LKS Skołyszyn Zdzisław Żmigrodzki to były piłkarz Czarnych Jasło, Igloopolu Dębica i Hetmana Zamość. Jako trener prowadził Czarnych Jasło (trzykrotnie), Spartę Osobnica, Orła Bieździedzę, Wisłok Wiśniowa, Strzelca Frysztak, Zamczysko Odrzykoń, Zamczysko Mrukowa i LKS Czeluśnica.

Nowym zawodnikiem LKS Skołyszyn został Maciej Setlik, wypożyczony z Glinika Gorlice. Ma 19 lat i gra na pozycji ofensywnego pomocnika lub napastnika. Jest on wychowankiem UKS Szóstka Jasło, a grał także w Karpatach Krosno i Liwoczu Szerzyny.

Piłka nożna. Zdzisław Żmigrodzki (po raz trzeci) trenerem LKS Skołyszyn
Nowy zawodnik LKS Skołyszyn Maciej Setlik. Fot. LKS Skołyszyn

Natomiast do Glinika Gorlice na półroczne wypożyczenie przeszedł Kacper Stój.

W okresie przygotowawczym Skołyszyn ma w planach kilka meczów sparingowych. Pierwszy, zaplanowany na 14 lutego, z Orłem Lubla został odwołany z powodu warunków atmosferycznych. Kolejni sparingpartnerzy to Orzeł Bieździedza (20 lutego), Strzelec Frysztak (27 lutego), Olszynka Ołpiny (6 marca). Na 14 marca wyznaczono początek rundy wiosennej. Gdyby zima nie pozwoliła na inaugurację, to LKS Skołyszyn zamiast ligowego meczu w Przysietnicy, zagra kontrolny z Sobniowem Jasło.

LKS Skołyszyn po rundzie jesiennej zajmuje 17. miejsce w tabeli z dorobkiem 16 punktów (bilans 4-4-11, bramki 25-50). Z trenerem Robertem Podkulskim drużyna zdobyła 7 punktów (bilans 2-1-7, bramki 9-27) w 10 meczach. Natomiast z Bogusławem Byczkiem - 9 punktów (bilans 2-3-4, bramki 16-23) w 9 meczach.