W środę, 17 lutego, Oddział ZUS w Jaśle zaprasza na dyżur telefoniczny, którego tematem będzie waloryzacja, czyli podwyższanie emerytur i rent oraz korzyści z przekazywania świadczeń na rachunek w banku.
Waloryzacja dotyczy rent i emerytur, które zostały przyznane najpóźniej do ostatniego dnia lutego tego roku. Będzie ona polegać na pomnożeniu kwoty świadczenia przysługującego w dniu 28 lutego 2021 r. przez wskaźnik waloryzacji wynoszący 104,24 proc.

- Jeśli jesteś w tej grupie oraz interesuje cię, w jaki sposób przeliczone zostaną świadczenia oraz kiedy otrzymasz decyzję waloryzacyjną – to skorzystaj z dyżuru telefonicznego ekspertów z Oddziału ZUS w Jaśle - zachęca Wojciech Dyląg, rzecznik prasowy ZUS w województwie podkarpackim.

Ponadto podczas dyżuru będzie można dowiedzieć się również o korzyściach, które wynikają z przekazywania wypłaty emerytur i rent na konto bankowe. Wciąż wiele osób nie posiada konta w banku i czeka na listonosza lub musi iść na pocztę, aby otrzymać świadczenie.

Odpowiedzi na pytania i wątpliwości będzie można uzyskać 17 lutego br. w godz. od 10:00 do 12:00 pod numerem telefonu 13 44 657 64, podczas dyżuru ekspertów ZUS z Oddziału w Jaśle.