Funkcjonariusze Służby Więziennej i pracownicy Zakładu Karnego w Jaśle włączyli się w akcję pomocy dla pogorzelców z Mrzygłodu koło Sanoka.
W pożarze domu w Mrzygłodzie zginęła jedna osoba, a dwie pozostały bez dachu nad głową. Na odbudowę domu potrzeba blisko 200 tysięcy złotych. Rodzina i społeczny komitet sąsiadów z Mrzygłodu zebrali nieznaczną kwotę.

Pomoc dla pogorzelców z Mrzygłodu
Fot. Kamil Maciaś

Funkcjonariusze Służby Więziennej i pracownicy Zakładu Karnego w Jaśle zebrali 1100 złotych i przelali na konto. - Choć wiemy, że nie jesteśmy w stanie wiele zdziałać postanowiliśmy dołożyć choć małą „cegiełkę” na odbudowę tego domu i może choć trochę przyczynić się do odbudowy domu i powolnej normalizacji życia ofiar tego nieszczęśliwego wypadku - zaznacza mjr Piotr Chmielewski, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Jaśle.

Wcześniej funkcjonariusze SW uczestniczyli w akcji #Gaszyn Challenge. Teraz postanowili pomóc ofiarom pożaru w Mrzygłodzie.

Pomoc dla pogorzelców z Mrzygłodu

- O tym, że warto pochylić się nad innym człowiekiem wie każdy funkcjonariusz Służby Więziennej. Pełniąc służbę dla dobra społeczeństwa czujemy, że dawanie siebie innym jest rzeczą naturalną. Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Jaśle zawsze chętnie uczestniczą w akcjach charytatywnych i dobroczynnych. Ciężka choroba, śmierć, nieszczęście ludzkie nie jest nam obojętne, dlatego chętnie angażujemy się w pomoc tym najbardziej potrzebującym - podkreślił mjr Piotr Chmielewski. - Wszystkich ludzi dobrego serca zachęcamy do wpłat indywidualnych. Każda kwota może pomóc. A nam pozostaje wierzyć, że dobro zawsze wraca.