Siatkarki UKS MOSiR Jasło przegrały w piątek (26 lutego) wieczorem na wyjeździe z Marbą Sędziszów Małopolski 0-3.
Był to ostatni mecz w części zasadniczej sezonu. Jasielska drużyna zajęła 3. miejsce w tabeli i zagra w turnieju półfinałowym o awans do II ligi, który zostanie rozegrany 9-11 kwietnia. Drużyna trenera Leszka Wierzgacza wygrała 8 meczów (pięć za 3 punkty i trzy za 2 punkty) i poniosła 5 porażek.

Marba Sędziszów Małopolski okazała się dwukrotnie lepsza od UKS MOSiR. W Jaśle również wygrała 3-0. Miejscowe zaczęły mecz od mocnego uderzenia, prowadziły 4-0 i 6-2. Jaślanki goniły wynik, ale w końcówce nie wytrzymały tempa gry. - W drugim secie rozbiły nas zagrywką. W trzecim zagraliśmy trochę lepiej, ale jakby już bez wiary, że można wygrać. Marba to zespół ułożony, grający konsekwentnie. Mieliśmy kilka dobrych momentów, ale to za mało, żeby wygrać mecz - powiedział trener UKS MOSiR Jasło Leszek Wierzgacz.

W Sędziszowie odbyła się miła uroczystość. Obie drużyny uhonorowano medalami: Marbę - srebrnymi, a jaślanki - brązowymi.

Mecz XIII kolejki (26 lutego):
KS Marba Sędziszów Małopolski - UKS MOSiR Jasło 3-0 (25-21, 25-13, 25-17)
UKS MOSiR Jasło: Katarzyna Marcisz, Dominika Dybaś, Beata Kurczaba, Joanna Bernacka, Agnieszka Górniak, Aleksandra Lidwin, Angelika Dubiel (libero) oraz Zuzanna Bernacka, Weronika Wolak-Libuszowska, Natalia Świder, Kinga Hap (libero); trener Leszek Wierzgacz.

W pozostałych meczach XIII kolejki (27 lutego):
SST Lubcza Racławówka - KS Feniks Radymno 3-0 (25-11, 25-16, 25-10)
MKS Łańcut - TKF ITS Anilana Rakszawa 3-0 (25-16, 25-16, 25-17)

Pauzował KU AZS UR Rzeszów.