Dzisiaj, 27 lutego, siatkarze MKS MOSiR Jasło podejmują we własnej hali Arkę Tempo Chełm. Mecz o godz. 17 bez publiczności.
To ostatni mecz części zasadniczej sezonu. W zestawie par XVIII kolejki zapowiada się najciekawiej, bowiem spotykają się trzecia (MKS MOSiR Jasło) i czwarta (Arka Tempo Chełm) drużyna w tabeli. Dzieli je różnica 2 punktów. Stawką meczu w Jaśle jest 3. miejsce w tabeli przed fazą play-off.

Oczywiście w przypadku zwycięstwa za 3 punkty drużyny trenera Bartosza Kilara, jaślanie mają szanse nawet na 1. miejsce w grupie, ale jest to mało prawdopodobny scenariusz. Trudno sobie bowiem wyobrazić, żeby liderujący KKS Kozienice (41 pkt.) przegrał u siebie ze Spartą Kraków, a zajmujące drugie miejsce w tabeli Karpaty Krosno (40 pkt.) przegrały we własnej hali z AKS V LO Rzeszów. W tej chwili MKS MOSiR Jasło zajmuje trzecią lokatę (39 pkt.), a czwarta w tabeli jest Arka Tempo Chełm (37). W Chełmie jaślanie wygrali 3-2. Do pozostania na 3. miejscu w tabeli MKS MOSiR Jasło wystarczy zdobyć punkt w meczu z Arką Tempo. Gdyby drużyna z Chełma wygrała w Jaśle za 3 punkty, to gospodarze spadną na 4. miejsce w tabeli.

W fazie play-off drużyny zagrają według rozstawienia 1-4 i 2-3. Gospodarzem pierwszych dwóch meczów jest zespół, który po rundzie zasadniczej sezonu zajmuje wyższe miejsce w tabeli. Pierwsze mecze (gra się do trzech zwycięstw) odbędą się 13-14 marca. Drugi termin to 20-21 marca i ewentualnie piąty mecz 31 marca. Zwycięzcy meczów w rundzie play-off awansują do turnieju półfinałowego. Przegrani kończą sezon.