Wielkopostne Dzieło Pomocy Seniorom to akcja Caritas Diecezji Rzeszowskiej, mająca wesprzeć osoby starsze, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej.
Dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej ks. dr Piotr Potyrała zachęca do pomocy seniorom. Do akcji można włączyć się na kilka sposobów m.in. poprzez zakupienie baranka wielkanocnego w każdej parafii, zabranie z kościoła skarbonki wielkopostnej, do której w domu można wrzucać zaoszczędzone pieniądze (forma jałmużny wielkopostnej) lub kupienie paschałka wielkanocnego (dostępne w parafiach, które je zamówiły). Pieniądze z zakupionych baranków Caritas przeznaczy na pomoc ubogim, a ze skarbonek na zakup leków dla seniorów.

Ksiądz Piotr Potyrała przypomina w apelu, że Caritas Diecezji Rzeszowskiej przez cały rok pomaga ubogim seniorom, przekazując im artykuły spożywcze i środki czystości. Wielu seniorów korzysta również z kart zakupowych, dzięki którym co miesiąc mogą zrobić zakupy za 100 lub 150 zł. Ponadto rzeszowska Caritas prowadzi Dzienny Dom Pobytu dla Seniorów, a dla osób chorych – domy pomocy społecznej i zakłady pielęgnacyjno - opiekuńcze.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.