2 marca minęła 100. rocznica urodzin najwybitniejszego trenera piłki nożnej Kazimierza Górskiego, który z reprezentacją Polski zdobył 3. miejsce w mistrzostwach świata w 1974 roku oraz złoty (1972) i srebrny (1976) medal olimpijski.
Podkarpacki Związek Piłki Nożnej pamiętał o wybitnym trenerze. Delegacja Podkarpackiego ZPN złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod rzeszowskim pomnikiem Kazimierza Górskiego.

Delegacji przewodniczył Jan Domarski, reprezentant Polski z czasów Kazimierza Górskiego, obecnie przewodniczący Rady Trenerów Podkarpackiego ZPN. Razem z nim uczcili pamięć wybitnego trenera wiceprezes Podkarpackiego ZPN Wiesław Lada oraz trener koordynator Henryk Rożek.

Setna rocznica urodzin Kazimierza Górskiego

- Cieszymy się, że możemy w ten symboliczny sposób wspomnieć wybitnego trenera, ale przede wszystkim wspaniałego człowieka, któremu zawdzięczamy wiele pięknych chwil dla polskiej piłki nożnej – nie ukrywał radości Jan Domarski. - To człowiek, który zawsze nam powtarzał, że nie można się nigdy poddawać i należy grać do końca, bo to przyniesie oczekiwane wyniki – powiedział strzelec złotego gola w meczu z Anglią na Wembley.

Jan Domarski odniósł się również do zamieszczonego na pomniku cytatu. - Trener Górski zasłynął z kilku kluczowych i często przywoływanych słów. Jego powiedzenia przetrwały przez lata. To proste stwierdzenia, a jakże dobitnie i prawdziwie charakteryzujące piękno futbolu – zakończył przewodniczący Rady Trenerów Podkarpackiego ZPN.

Pomnik upamiętniający Kazimierza Górskiego od 2008 roku stoi na placu przy ul. Słowackiego. Rzeźba wykonana jest z piaskowca. Są to dwie ręce, które trzymają piłkę. Pod nimi został umieszczony słynny cytat Kazimierza Górskiego: „Piłka jest okrągła, a bramki są dwie. Albo my wygramy, albo oni”. Pomnik zaprojektowali studenci rzeszowskiej szkoły artystycznej, a wykonał go Stanisław Jaworek.