Przekładany i odwoływany, ze względu na epidemię koronawirusa, spektakl „Anioł i kobiety” odbędzie się dzisiaj (5 marca) o godzinie 18:00 w Jasielskim Domu Kultury.
Sztuka miała zostać wystawiona w ramach XII Jesiennych Spotkań z Teatrem, najpierw 16 października 2020 r., a potem - ze względu na sytuację epidemiologiczną - spektakl został przeniesiony na 13 lutego br., ale również z tych samych względów się nie odbył.

W związku ze zniesieniem przez rząd kolejnych obostrzeń, m.in. dotyczących instytucji kultury i kin, spektakl „Anioł i kobiety” odbędzie się 5 marca br., o godz. 18:00, zgodnie z obowiązującymi przepisami i obostrzeniami, jakie wynikają z pandemii koronawirusa.

W przedsionku raju spotykają się trzy artystki, pies i anioł. Ten ostatni zadecyduje czy trafią do nieba, czy wrócą na ziemię. Tak w skrócie przedstawia się fabuła sztuki teatralnej. Akcja tragikomedii „ Anioł i kobiety” Jerzego Masłowskiego rozgrywa się między czterema postaciami w przedsionku raju i obfituje w wiele niespodziewanych, nierzadko komicznych sytuacji. Jak wygląda życie bohaterek dramatu z tej, nieziemskiej, perspektywy? Czy artystki wybiorą zaświaty, czy zechcą powrócić na ziemię? A pies? Jak potoczą się jego losy? To tylko niektóre z pytań, reżyserki spektaklu, Agnieszki Warchulskiej.

W sztuce Jerzego Masłowskiego zobaczymy znanych i lubianych aktorów: Marię Pakulnis, Violę Arlak, Agnieszkę Warchulską i Tadeusza Chudeckiego.

Partnerami wydarzenia są: Miasto Jasło oraz Lotos. Zakupione bilety na poprzedni termin zachowują swoją ważność.