Drużyna młodziczek UKS MOSiR Jasło wygrała dzisiaj (7 marca) decydujący mecz z UKS Dębowiec, zajmując 3. miejsce w Podkarpackiej Lidze Młodziczek i tym samym awansowała do ćwierćfinałów mistrzostw Polski.
Jaślanki zaczęły mecz z UKS Dębowiec w fatalnym stylu. Wprawdzie objęły prowadzenie, by po chwili przegrywać 2-7 po błędach w przyjęciu zagrywki, niedokładnym rozegraniu i autowych atakach. Wskazówki trenera Leszka Wierzgacza podziałały pozytywnie na zespół, który odrobił straty (11-11). UKS MOSiR Jasło odskoczył na 2-3 punkty i tej przewagi już nie roztrwonił do końca seta. W drugiej partii jasielski zespół uspokoił grę, poprawił wszystkie elementy i po 20 minutach wygrał zdecydowanie do 15.

Siatkówka. Awans młodziczek UKS MOSiR Jasło do ćwierćfinału mistrzostw Polski

Drużyna młodziczek zajęła 3. miejsce w grupie finałowej i uzyskała awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Turniej ćwierćfinałowy odbędzie się 9-11 kwietnia najprawdopodobniej w Wieliczce.

Rywalizację w grupie finałowej Podkarpackiej Ligi Młodziczek wygrał MKS V LO Developres Rzeszów przed Karpatami MOSiR Krosno i UKS MOSiR Jasło. Kolejne miejsca zajęły: 4. Vega MOSiR Stalowa Wola, 5. UKS Dębowiec, 6. UKS 15 Przemyśl.

UKS MOSiR Jasło – UKS Dębowiec 2-0 (25-21, 25-15)
UKS MOSiR Jasło: Oliwia Pykosz (kapitan), Aleksandra Wolska, Julia Wietecha, Julianna Orlińska, Anna Janas, Iga Kosicka (libero), Paulina Śmietana, Laura Sajdak, Izabela Szerląg; trener Leszek Wierzgacz.
UKS Dębowiec: Zuzanna Krowicka, Julia Sajdak, Wiktoria Szerląg (kapitan), Julia Szczurek, Maja Miśkowicz, Aleksandra Jurczyk, Adriana Owczorz (libero) oraz Martyna Twardzik, Julia Faryj, Zuzanna Gałuszka; trener Robert Mikoś.
Sędziowali: Michał Pasterz i Katarzyna Marcisz; sekretarz Jacek Książek. Mecz bez publiczności.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu autorstwa Andrzeja Tenerowicza.