Spektaklem „Anioł i kobiety” zakończone zostały XII Jesienne Spotkania z Teatrem. Przedstawienie pierwotnie planowane na październik ubiegłego roku odbyło się 5 marca.
Akcja komedii „Anioł i kobiety” Jerzego Masłowskiego rozgrywa się między czterema postaciami i psem w przedsionku raju. Trzy striptizerki, jadąc z niedozwoloną prędkością na swój kolejny klubowy występ, próbują ominąć psa i ulegają wypadkowi. Ich dusze trafiają do zaświatów, gdzie znajduje się szereg drzwi przeznaczonych dla ludzi o różnych wyznaniach czy mniejszości seksualnych.

Jesienne spotkania z teatrem na wiosnę. „Anioł i kobiety” w JDK

W oczekiwaniu na to co dalej nastąpi, Gizela (Maria Pakulnis), Serenada (Viola Arlak) oraz Langusta (Agnieszka Warchulska) wspominają swoje ziemskie życie, wcale nie usłane różami. W pewnym momencie do akcji wkracza anioł (Tadeusz Chudecki) z psem. W czasie selekcji okazuje się, że anioł Arek jest dawnym znajomym Langusty, przez którą zresztą znalazł się w zaświatach.

Jesienne spotkania z teatrem na wiosnę. „Anioł i kobiety” w JDK

Komedia spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem przez publiczność. Pełna soczystych dialogów, złośliwości i ciętych ripost, dostarczyła mnóstwo radości i pozytywnych wrażeń.

Partnerami wydarzenia byli: Miasto Jasło oraz Lotos S.A. Wparcia udzieliła również Toyota Jasło.