Film „Jako w niebie, tak i w Komańczy” o kardynale Stefanie Wyszyńskim, wyprodukowany przez Telewizję Obiektyw, będzie miał premierę w TVP. Premierowa emisja odbędzie się dzisiaj (9 marca) o godz. 20:55 w TVP1. Powtórka 14 marca (niedziela) o godz. 10:00.
Telewizja Obiektyw w 2017 roku wyprodukowała dokument fabularyzowany „Jako w niebie, tak i w Komańczy”. Film opowiada historię internowania prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy. Scenariusz napisany przez Marcina Ziobro, został opracowany w oparciu o historyczne materiały archiwalne, wspomnienia siostry Bogumiły oraz pamiętniki samego Prymasa Tysiąclecia.

Film jest okazją do upamiętnienia, tych wydarzeń, przypomnieniem czasu i dzieła jakim są napisane 65 lat temu Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego oraz obchody 1000-lecia Chrztu Polski. W rolę prymasa wciela się Marek Kalita, w filmie zobaczymy Jerzego Trelę i Aleksandrę Popławską. Reżyserem filmu jest Maciej Wójcik.

Rok 2021 został decyzją Sejmu RP ustanowiony Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego, jest również czasem oczekiwania na jego beatyfikację.