Strażnicy graniczni z Podkarpacia dołączyli się do akcji charytatywnej „Kilometr dla Moniki”. Jej celem jest zbiórka środków na zakup protezy i dalszą rehabilitację poszkodowanej w wypadku siostrze policjanta z Wieliczki.
Challenge ,,Kilometr dla Moniki” to akcja wspierająca leczenie i rehabilitację 28-letniej Moniki, siostry policjanta, która w połowie listopada uległa wypadkowi drogowemu. Akcja zapoczątkowana przez Komendę Powiatową Policji w Wieliczce bardzo szybko zyskała odzew innych instytucji.

„Kilometr dla Moniki” strażników granicznych

Do biegu dołączyła również Straż Graniczna. Bieszczadzki Oddział SG z radością przyjął nominację od Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. Akcję rozpropagowano wśród funkcjonariuszy i pracowników BiOSG. Wpłaty będą dokonywane indywidualnie na konto zbiórki.

„Kilometr dla Moniki” strażników granicznych

Nieodzownym elementem akcji jest bieg. - W Bieszczadzkim Oddziale pobiegła grupa dwudziestu czterech nowo wcielonych do służby funkcjonariuszy. Jest to pierwsza grupa nowych strażników granicznych przyjętych w jubileuszowym 30. roku działalności Bieszczadzkiego Oddziału SG. Już w najbliższy piątek młodzi adepci uroczyście złożą rotę ślubowania - poinformował chorąży sztabowy Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Do udziału w akcji BiOSG nominował swoich „sąsiadów” z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.