Tłumy wiernych pożegnały ks. prał. Tadeusza Balawendera, długoletniego proboszcza parafii Łubno-Opace.

W środę (10 marca) w kościele pw. Chrystusa Króla i NMP Królowej w miejscowości Łubno-Opace odbył się pogrzeb długoletniego proboszcza ks. prał. Tadeusza Balawendera.


Ks. prał. Tadeusz Balawender paracował jako wikariusz w Zabierzowie, Tyczynie, Jaśle, Korczynie i Chłopicach. W 1966 r. został mianowany proboszczem Łubno-Opace (gmina Tarnowiec), którą to funkcję piastował do czasu przejścia na emeryturę w 2003 r. Od tamtej pory rezydował w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie. W 2006 r. został mianowany Honorowym Kanonikiem Krośnieńskiej Kapituły Kolegiackiej.Na pożegnalnej mszy świętej koncelebrowanej przez abp Adama Szala Metropolitę Przemyskiego zgromadzili się licznie wierni z parafii Łubno-Opace, parafii pw. św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie, najbliższa rodzina oraz księża z okolicznych parafii, z powiatu jasielskiego i krośnieńskiego.W mowach pożegnalnych wielokrotnie padały słowa podkreślające dobroć i życzliwość zmarłego kapłana a także silny jego związek z parafią, w której był proboszczem ponad 35 lat. - Zastał ją drewnianą a zostawił murowaną - podkreślano.


Ks. prałat Tadeusz Balawender spoczął na cmentarzu parafialnym.


Zobacz zdjęcia:


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.