Siatkarze w ten weekend (13-14 marca) rozpoczynają rywalizację w I rundzie play-off. MKS MOSiR Jasło zagra z Karpatami Krosno na wyjeździe. Obydwa mecze w sobotę i niedzielę o godz. 17.
Derbowe pojedynki w tej fazie play-off zapowiadają się niezwykle ciekawie. Karpaty w części zasadniczej zajęły 2. miejsce, a MKS MOSiR Jasło - 3. miejsce w tabeli.

W dotychczasowych czterech meczach ligowych między tymi drużynami, cztery zwycięstwa odniosła ekipa trenera Bartosza Kilara. W poprzednim sezonie 2019/20 jaślanie wygrali u siebie 3-0 i w Krośnie 3-2, a w obecnym 3-1 w Krośnie i 3-2 we własnej hali.

Trener Bartosz Kilar mówił po części zasadniczej sezonu, że chciałby pokonać Karpaty i zagrać w turnieju półfinałowym o awans do I ligi aby sprawdzić na jakim poziomie jest jego zespół.

Rywalizacja w play-off toczy się do trzech zwycięstw. Trzeci i ewentualnie czwarty mecz odbędzie się 20-21 marca w Jaśle. Jeżeli żadna z drużyn nie wygra trzech meczów, to rozstrzygające, piąte spotkanie odbędzie się 31 marca w Krośnie. Zwycięska drużyna zagra w turnieju półfinałowym o awans do I ligi.