Policjanci z jasielskiej drogówki zatrzymali w miniony weekend dwóch mężczyzn, którzy pomimo sądowego zakazu kierowali pojazdami. Za popełnione przestępstwo grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.
W miniony weekend policjanci z jasielskiej drogówki zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy pomimo sądowego zakazu zdecydowali się wsiąść za kierownicę i prowadzić samochód.

- Pierwszy z nich został zatrzymany przez mundurowych w piątek na drodze krajowej nr 28 w Skołyszynie. Podczas interwencji okazało się, że kierujący osobowym peugeotem 21-letni Jaślanin, posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Z kolei w sobotę w miejscowości Samoklęski policjanci zatrzymali do kontroli kierującego BMW, ponieważ jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Także i w tym przypadku okazało się, że kierujący pojazdem 31-latek, posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na dodatek pojazd, którym kierował nie był dopuszczony do ruchu i nie posiadał ważnego ubezpieczenia - informuje podkomisarz Piotr Wojtunik z jasielskiej komendy.

Obaj mężczyźni muszą liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami. Przypominamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami osoby, które nie stosują się do orzeczonych przez sąd zakazów prowadzenia pojazdów, popełniają przestępstwo, za które grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.