Dzisiaj, 24 marca, odnotowano w Polsce niespełna 30 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem. W województwie podkarpackim zachorowało minionej doby 1451 osób, a w powiecie jasielskim - 49. Zmarło w Polsce 575 osób, w tym 53 na Podkarpaciu. Wśród ofiar śmiertelnych jest także 4 mieszkańców powiatu jasielskiego.
Wszystko wskazuje na to, że będą nowe obostrzenia. Czy czeka nas całkowity lockdown? Najpóźniej w czwartek (25 marca) ma zapaść decyzja o ogłoszeniu w Polsce całkowitego lockdownu.

- Wiele wskazuje, że dodatkowe obostrzenia będą niezbędne – mówił dzisiaj szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk w Polsat News. - Widzimy co się dzieje u naszych sąsiadów, którzy przedłużają lockdown. U nas też niestety trend jest wzrostowy, będziemy musieli podejmować decyzje, które jutro będą komunikowane. Mają to być zasady, które będą obowiązywały podczas Wielkanocy.

Trzecia fala koronawirusa przybiera na sile. Rośnie liczba chorych na covid-19, a wraz z nią liczba zajętych łóżek w szpitalach. Wczoraj wprowadzenie nowych obostrzeń zapowiedział również premier Mateusz Morawiecki. – Dane epidemiczne są cały czas bardzo niepokojące, dlatego m.in. Niemcy, Czesi wprowadzają nowe obostrzenia. Najpóźniej w czwartek przedstawimy nowe obostrzenia na kolejne dwa tygodnie, by przydusić koronawirusa raz jeszcze i doczekać do tego momentu, kiedy będziemy mogli powiedzieć, że odporność zbiorowa wygrywa z wirusem – powiedział szef rządu.

Minister zdrowia Adam Niedzielski, ogłaszając w ubiegłym tygodniu obowiązujące od soboty obostrzenia, ostrzegał, że „jeżeli decyzje, które wdrażamy nie poskutkują, to kolejne kroki będą już typowym lockdownem, gdzie będziemy zamykać wszystko”.