Samorząd Powiatu Jasielskiego nagrodził pięcioro sportowców, medalistów mistrzostw Polski, za osiągnięcia w 2020 roku.
Zarząd powiatu przeznaczył na nagrody 10 tysięcy złotych. Zostały one przyznane za wybitne osiągnięcia sportowe w 2020 r.

Sportowcy odebrali nagrody w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Jaśle z rąk etatowego członka zarządu Jana Muzyki, niegdyś znakomitego kolarza.

Nagrodzeni sportowcy

Powiat Jasielski nagrodził sportowców
Karolina Koś

Karolina Koś (Przemyski Klub Sportu i Rekreacji Niewidomych i Słabowidzących „Podkarpacie” Przemyśl) - dyscyplina: biathlon, narciarstwo biegowe, nordic walking. Osiągnięcia: 1. miejsce w Mistrzostwach Polski Niewidomych i Słabowidzących w biathlonie – bieg sprinterski, Kościelisko, styczeń 2020 r.; 2 miejsce w Mistrzostwach Polski Niewidomych i Słabowidzących w narciarstwie biegowym - bieg sprinterski, Kościelisko, luty 2020 r.; 2. miejsce w Mistrzostwa Polski Niewidomych i Słabowidzących w narciarstwie biegowym - bieg indywidualny, Kościelisko, luty 2020 r.; 2. miejsce w Mistrzostwach Polski Niewidomych i Słabowidzących w biathlonie letnim – bieg sprinterski i indywidualny, Przemyśl sierpień 2020 r.; 2. miejsce w Mistrzostwach Polski Niewidomych i Słabowidzących w nordic walking – 5 km, Bydgoszcz, wrzesień 2020 r.

Powiat Jasielski nagrodził sportowców
Kamil Mastaj

Kamil Mastaj (Jasielski Klub Kyokushin Karate) - dyscyplina: karate. Osiągnięcia: 1. miejsce w Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin w kategorii seniorów do 90 kg, październik 2020 r., Ząbkowice Śląskie.

Powiat Jasielski nagrodził sportowców
Kamil Berkowicz

Kamil Berkowicz (Jasielski Klub Kyokushin Karate) - dyscyplina: karate. Osiągnięcia: 3. miejsce w Mistrzostwa Polski Karate Shin-Kyokushin w kategorii seniorów do 70 kg, luty 2020 r., Kielce.

Powiat Jasielski nagrodził sportowców
Michał Zieleń

Michał Zieleń (Uczniowski Klub Sportowy Technik Trzcinica) - dyscyplina: lekka atletyka. Osiągnięcia: 2. miejsce w Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w biegu na 2000 m z przeszkodami, Radom, wrzesień 2020 r.; 2. miejsce w biegu na 2000 m z przeszkodami podczas meczu Polska-Czechy.

Powiat Jasielski nagrodził sportowców
Piotr Jarecki

Piotr Jarecki (Klub Sportowy Speed Jasło) - dyscyplina: narciarstwo biegowe. Osiągnięcia: 2. miejsce w Pucharze Europy Slavic Cup wśród juniorów młodszych open, grudzień 2020 r.; 1. miejsce w Pucharze Polski Grupy Azoty w Zakopanem, grudzień 2020 r.; 2. miejsce w Pucharze Polski Grupy Azoty w Ptaszkowej, styczeń 2020 r.; 2. miejsce w Pucharze Polski na nartorolkach w Jasienicy, wrzesień 2020 r.