Wykładem on-line „Znikąd z miłością. Josif Brodski: poeta i świat”, zainaugurowany został w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle nowy cykl wykładów i spotkań pod hasłem „Świat literatury, literatura świata”.
- „Powrócimy w nim do klasyki literatury polskiej i światowej, przybliżymy sylwetki autorów, przyjrzymy się różnorodnym nurtom. Będzie też okazja do poznania współczesnych trendów i zwrócenia uwagi na ważne zjawiska w literackim świecie” - informuje jasielska MBP.

Pierwszy wykład z tego cyklu odbył się 16 marca za pośrednictwem kanału MBP w Jaśle na portalu Facebook.
Josif Brodski, choć pozbawiony obywatelstwa przez rząd ZSRR, uchodzi za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli poezji rosyjskiej. Z pochodzenia Żyd, wychowany w komunistycznej Rosji, od 1972 r. do ostatnich lat życia związany ze Stanami Zjednoczonymi, podejmował próby poszukiwania własnej tożsamości. O tych poszukiwaniach opowiedziała Aleksandra Brzuzy, absolwentka filologii rosyjskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, obecnie doktorantka na Wydziale Filologicznym i wykładowca w Instytucie Filologii Wschodniosłowiańskiej UJ, prywatnie pasjonatka literatury i filmu rosyjskojęzycznego kręgu kulturowego.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.