Mieszkaniec powiatu krośnieńskiego został zatrzymany przez jasielskich policjantów. 61-latek jest podejrzany o kradzież kieszonkową. Nie przyznaje się do postawionych mu zarzutów.
Policjanci z jasielskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież kieszonkową. 61-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego ukradł portfel oraz pieniądze z konta kobiety, posługując się skradzionymi kartami płatniczymi. - Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu kilku zarzutów. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem - informuje podkomisarz Piotr Wojtunik, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jaśle.

W miniony wtorek po godzinie 14, do jasielskiej komendy policji zgłosiła się mieszkanka powiatu, która powiedziała, że kilka godzin wcześniej prawdopodobnie została okradziona przez kieszonkowca. - Pokrzywdzona była przekonana, że złodziej ukradł jej portfel około godziny 12, na przystanku autobusowym w centrum miasta. Następnie posługiwał się znajdującymi się wewnątrz kartami bankomatowymi, dokonując kilku nieautoryzowanych płatności w sklepach - relacjonuje podkomisarz Piotr Wojtunik.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Jaśle. - Śledczy ustalali świadków i zbierali informacje. Pomocnym okazały się także zapisy nagrań z monitoringu miejskiego oraz kamer przemysłowych. W efekcie prowadzonych działań, zaledwie trzy dni po zdarzeniu policjanci ustalili personalia odpowiedzialnego za ten czyn mężczyzny. Podejrzany 61-letni mieszkaniec powiatu krośnieńskiego trafił do policyjnego aresztu - podkreśla rzecznik jasielskiej policji.

Przy okazji tej sprawy, śledczy ustalili również, że zatrzymany mężczyzna jest podejrzany o podobne przestępstwo, do którego doszło w sierpniu ubiegłego roku. - Zgromadzony w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 61-latkowi czterech zarzutów. Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych przestępstw. O jego losie zadecyduje sąd - dodaje Piotr Wojtunik.