Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej podczas kontroli samochodu na polsko - ukraińskim przejściu granicznym w Medyce udaremnili przemyt dwóch ikon. To pierwsza udaremniona przez podkarpacką KAS próba przemytu ikon w tym roku.
- Funkcjonariusze KAS skierowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski samochód na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Podczas rewizji pojazdu okazało się, że w jednym z bagaży znajdują się dwie ikony niezgłoszone do kontroli. Jedna z nich przedstawiała Zmartwychwstanie Chrystusa, druga - Matkę Boską Krzew Gorejący (Nieopalimaja Kupina). Według oceny ekspertów są to ikony rosyjskie, pochodzące z początku XX wieku - poinformowała młodsza aspirant Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Udaremniony przemyt ikon

Obrazy zostały zatrzymane do dalszego postępowania, prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno - Skarbowy w Przemyślu.

Udaremniony przemyt ikon

W ubiegłym roku, podczas kontroli na przejściach granicznych w woj. podkarpackim, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt 49 zabytków.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.