Od ponad dwóch lat Politechnika Rzeszowska aktywnie uczestniczy w działaniach Unii Europejskiej związanych z rozwijaniem i doskonaleniem umiejętności ukierunkowanych na obronność i przemysł obronny.
- Jest to szansa dla Politechniki Rzeszowskiej na nawiązanie trwałej współpracy z przedstawicielstwami UE oraz znaczącymi europejskimi ośrodkami akademickimi i przemysłowymi, jak również element budowania międzynarodowej pozycji Politechniki Rzeszowskiej - podkreśla Damian Gębarowski, rzecznik prasowy i dyrektor Centrum Komunikacji i Kultury Akademickiej Politechniki Rzeszowskiej.

Umowę podpisali prorektor ds. rozwoju i kontaktów z otoczeniem Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Jarosław Sęp oraz prezes Zarządu IBG Inastalbud Sp. z o.o. z siedzibą w Rzeszowie Grzegorz Abram. Osobami odpowiedzialnymi za koordynację działań dotyczących współpracy są dr inż. Adam Masłoń, prof. PRz z Katedry Inżynierii i Chemii Środowiska Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury oraz Jacek Ożóg, dyrektor ds. budżetowania i ofertowania IBG Instalbud.

Umowa o współpracy Politechniki Rzeszowskiej z IBG Instalbud
Od lewej Grzegorz Abram, Jacek Ożóg i prof. Jarosław Sęp. Fot. Beata Motyka/ Politechnika Rzeszowska

Umowa ma na celu nawiązanie współpracy w zakresie prowadzenia badań naukowych, prac badawczo-rozwojowych dotyczących technologii wody i ścieków oraz utylizacji osadów ściekowych. Strony planują organizację i wspólne prowadzenie analiz teoretycznych i badań eksperymentalnych w obszarze wiedzy odpowiadającej wspólnym zainteresowaniom, udział w projektach naukowych, współdziałanie we wzajemnym promowaniu przedsięwzięć i rezultatów prac w krajowych i zagranicznych środowiskach przemysłowych i naukowo-badawczych.

Umowa o współpracy Politechniki Rzeszowskiej z IBG Instalbud
Od lewej Grzegorz Abram, Jacek Ożóg, prof. Jarosław Sęp, prof. Adam Masłoń. Fot. Beata Motyka/ Politechnika Rzeszowska

Współpraca obejmuje także kształcenie wykwalifikowanych kadr, w tym świadczenie opieki merytorycznej przez pracowników IBG Instalbud nad wybranymi i uzgodnionymi z przedstawicielami uczelni pracami inżynierskimi lub magisterskimi przygotowywanymi przez studentów Politechniki Rzeszowskiej, a także konsultacji na etapie ustalania tematów takich prac pod kątem możliwości zastosowania rezultatów w przedsiębiorstwie. W ramach umowy studenci Politechniki Rzeszowskiej będą mogli odbywać praktyki i staże w firmie partnerskiej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.