Czerwone serce na nakrętki stanęło na Placu Inwalidów Wojennych w pobliżu Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej (CITiK) w Jaśle.
Odkręcamy, wrzucamy, pomagamy! - to hasło, które przewodzi akcji w Jaśle. - Z założenia „zakrętkowe” serce ma na celu wsparcie osób potrzebujących, szczególnie najmłodszych. W ramach podobnych akcji w całej Polsce, dochód ze sprzedaży nakrętek przeznaczany jest głównie na potrzeby rehabilitacji czy zakupu sprzętów leczniczych. Zbiórka nakrętek wspiera również działania z zakresu edukacji ekologicznej i recyklingu poprzez świadomą segregację odpadów - informuje rzeczniczka burmistrza Jasła Agata Koba.

Jasło. Serce na nakrętki

Podobne zbiórki prowadzi wiele placówek oświatowych w Jaśle, a nakrętki można również wrzucać do serca, które znajduje się przed budynkiem Prywatnego Bajkowego Przedszkola przy ul. Kochanowskiego 6.

- Cieszymy się, że ta inicjatywa spodobała się mieszkańcom Jasła, którzy żywo włączyli się we wskazanie również innych miejsc na umieszczenie jasielskiego serca. Obecna lokalizacja została wybrana ze względu bliskość do CITiK-u i monitoring zlokalizowany na budynku Sokoła, a dzięki dogodnym godzinom pracy będzie można reagować na zapełnienie serca również w weekendy - podkreśla Agata Koba. - Licząc na zaangażowanie i współpracę mieszkańców, wierzymy, że serca na nakrętki ustawione w naszym mieście, będą szybko się zapełniać. A my w ten sposób będziemy wspierać osoby potrzebujące - przez najbliższy miesiąc zbieramy nakrętki dla Kacperka.

Osoby zainteresowane zebranymi nakrętkami, mogą zgłaszać się do Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Jaśle (tel. 518 825 699, mail: info@citik.jaslo.pl) lub do Urzędu Miasta w Jaśle (tel. 13 4486 375).