Do 20 kwietnia mieszkańcy Jasła - właściciele i najemcy domów jednorodzinnych muszą wypełnić ankietę dotyczącą sposobu ogrzewania budynków. Po tym terminie, jeżeli ktoś nie wypełni ankiety, wizytę w domu złożą mu pracownicy Urzędu Miasta lub Straży Miejskiej.
Urząd Miasta w Jaśle przypomina, że w województwie podkarpackim obowiązuje, przyjęta przez Sejmik Województwa Podkarpackiego, uchwała antysmogowa, która dotyczy wszystkich użytkowników kotłów, pieców i kominków na paliwo stałe.

Walka ze smogiem w Jaśle. Mieszkasz w domu jednorodzinnym – wypełnij ankietę do 20 kwietnia

- Uchwała ta zobowiązuje właścicieli i najemców domów jednorodzinnych do stosowania określonych źródeł ciepła i dokładnie określa czas do kiedy dotychczasowe kotły, niespełniające określonych norm, mogą być używane. Stąd też Urząd Miasta w Jaśle przygotował ankietę dotyczącą sposobu ogrzewania budynków znajdujących się w mieście. Informacje w niej zawarte posłużą do znalezienia odpowiednich form pomocy dla mieszkańców, zarówno w zakresie wymiany pieców, jaki i też termomodernizacji budynków - informuje rzeczniczka burmistrza Jasła Agata Koba.

- Wielu mieszkańców już wypełniło otrzymane ankiety, za co serdecznie dziękujemy. Przypominamy, że na odpowiedzi czekamy do 20 kwietnia br. Po tym czasie, w ramach obowiązku, który na nas spoczywa, będziemy starali się dotrzeć do pozostałych właścicieli budynków już podczas wizyty na terenie ich nieruchomości - przypomina Agata Koba.

Ankiety znajdują się w budynku Urzędu Miasta w Jaśle (ul. Rynek 12), w Biurze Energetyka Miejskiego (ul. Sokoła 8) oraz na stronie internetowej pod adresem: https://um.jaslo.pl/pl/walczymy-ze-smogiem-domowe-kotlownie/

Wypełnioną ankietę można:
- wrzucić do urny z napisem ANKIETA OGRZEWANIE znajdującej się w budynku urzędu, ul. Rynek 12
- wysłać pocztą na adres Urzędu Miasta w Jaśle ul. Rynek 12, 38-200 Jasło, z dopiskiem na kopercie ANKIETA OGRZEWANIE
- zeskanować i wysłać na adres e-mail: urzad@um.jaslo.pl z tematem maila: ANKIETA OGRZEWANIE

Więcej informacji znajduje się na stronie: https://um.jaslo.pl/pl/walczymy-ze-smogiem-domowe-kotlownie/