Tysiąc paczek dla ubogich przygotowała na Święta Wielkanocne Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Dary były wydawane i rozwożone od początku Wielkiego Tygodnia.
W minionych latach Caritas organizowała w Wielką Sobotę śniadania wielkanocne dla ubogich, bezdomnych i samotnych. Uczestniczyło w nich około 300 osób. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa organizowanie tak dużego spotkania było niemożliwe.

Paczki od Caritas na święta dla najbardziej potrzebujących

Z powodu pandemii Caritas przygotowała inna formę świątecznej pomocy. Najbardziej potrzebujący otrzymali paczki z artykułami spożywczymi i środkami czystości. Pakiet żywnościowy obejmował 16 produktów, m.in. wędlinę, konserwy, żurek, trzy dania gotowe, chrzan, olej, cukier, mąkę, słodycze i herbatę. W pakiecie chemii gospodarczej znajdowały się kapsułki do prania, płyn do płukania oraz środki czystości.

Paczki od Caritas na święta dla najbardziej potrzebujących

Jak informuje Diecezja Rzeszowska, przygotowanie tak dużej ilości paczek wielkanocnych było możliwe dzięki ludziom wspierającym działalność Caritas Diecezji Rzeszowskiej oraz dzięki darom przekazanym przez prywatne firmy. Wielkanocne dzieło zostało także dofinansowane przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Rzeszowie.

- Ufamy, że ta forma pomocy od Caritas Diecezji Rzeszowskiej pomoże osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej godnie przeżyć Święta Wielkanocne. Mimo pandemii, dzięki życzliwości wielu osób, instytucji i firm, udało nam się przygotować całkiem pokaźne zestawy. Wiele osób podnosząc wypełnione torby mówiło: jakie to ciężkie! – powiedział ks. dr Piotr Potyrała, dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.