Do naszej redakcji wpłynęło stanowisko pełnomocnika PiS w Gminie Tarnowiec Józefa Rosoła. Zamieszczamy je poniżej w całości.
Politycy Konfederacji rozpowszechniają nieprawdziwe informacje!
W dniu 12 marca 2021 roku podczas konferencji prasowej Posła na Sejm Grzegorza Brauna i innych polityków Konfederacji w Rzeszowie na rynku doszło do podniesienia nieprawdziwych zarzutów przez Pana Jacka Ćwięka z Konfederacji, który przedstawił, jakoby Prawo i Sprawiedliwość dokonywało personalnych „czystek” w Urzędzie Gminy Tarnowiec. Jest to kłamstwo, któremu stanowczo zaprzeczam. Dziwi mnie, że przedstawiciel Konfederacji bez sprawdzenia stanu faktycznego stawia tak poważne zarzuty. W Urzędzie Gminy Tarnowiec doszło do naturalnego odejścia Wójta a następnie Sekretarza ponieważ obydwaj zmarli, Wójt w październiku, natomiast Sekretarz Gminy w grudniu 2020 roku. Funkcję p.o. Wójta Gminy Tarnowiec pełni bezpartyjny, młody prawnik, który jest mieszkańcem Gminy Tarnowiec i zna jej problemy.

W związku z tym, że Gmina musi realizować nałożone na nią zadania, p.o. Wójta dokonał konkursowego wyboru osoby na stanowisko Sekretarza Gminy. W wyniku rozstrzygniętego konkursu Sekretarzem została Pani Agata Augustyn dotychczasowa Skarbnik Gminy, mieszkanka Gminy Tarnowiec. W drodze porozumienia pomiędzy samorządami, ze Starostwa Powiatowego w Jaśle na stanowisko Skarbnika Gminy przeniesiona została pracownica, posiadająca wieloletnie doświadczenie związane z finansami publicznymi, również mieszkanka Gminy Tarnowiec.

Faktem jest, że doszło do zwolnienia w spółce komunalnej – Gminnym Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej w Tarnowcu. Jednakże zwolnienie to zostało dokonane przez Prezesa spółki. Pani Teresa Grzesik, pracownik, będąca jednocześnie radną Rady Gminy w Tarnowcu w jawny sposób prowadziła swoją prywatną działalność gospodarczą w czasie pracy zawodowej, łamiąc swoje obowiązki pracownicze, co przedstawił Prezes spółki na komisjach Rady Gminy Tarnowiec.

Uważam, że obowiązkiem Posłów na Sejm RP jest dbanie o przestrzeganie prawa a nie rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji o rzekomych prześladowaniach, dlatego zwróciłem się do Posłów PiS z Okręgu nr 22 i 23 o wystąpienie do Posła na Sejm Grzegorza Brauna, czy podpisuje się on pod tymi oszczerstwami, wygłoszonymi przez przedstawiciela Konfederacji.

Józef Rosół
Pełnomocnik PiS w Gminie Tarnowiec

~Ciąg dalszy

05-04-2021 17:45 12 13

"Druga sprawa, zwolniliscie panią Teresę Grzesik za wydrukowanie paru prywatnych kartek ze służbowej drukarki i za to dyscyplinarka... Szkoda, że tak surowo na siebie nie patrzycie. Oczywiście Pan Leszkiewicz i pan Mateusz Sz. W starostwie pracują w wyniku wygranej w uczciwie zorganizowanym konkursie na te stanowiska. To , że są rodzina, to że są powiązani z panem Pawlusiem i środowiskami PiS to czysty przypadek. Obłuda PiS, krętactwo i układy."
Odpowiedz

~Taaak

05-04-2021 17:44 11 13

Cytat jednego z komentarzy w odpowiedzi na to pseudo oświadczenie: "Co w tym kłamliwego? Przecież komisarz Miłosz Leszkiewicz startował jako kandydat na wójta gminy Tarnowiec z listy PiS. Adam Pawluś z PiS jeździł z nim na spotkania wyborcze, podobnie jak Wojciech Zając. Leszkiewicz nawet sobie zdjęcia z Morawieckim robił , a teraz niby bezpartyjny? Panie Rosół, kto tu kłamie?"
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jaslo365.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.